Novinky

Import elektronických bankových výpisov do vášho účtovníctva

Strávite mnoho času ručným prepisovaním jednotlivých položiek z bankových výpisov?
Hodiny trávite celkovým párovaním faktúr s platbami, ktoré sú na výpise?


S HELIOS One túto prácu od dnešného dňa robiť nemusíte. Predstavujeme vám novú funkčnosť a to – import elektronických bankových výpisovdo vášho účtovníctva, ktorá sa v novej verzií stala súčasťou účtovníckeho modulu - v jednoduchom aj v podvojnom účtovníctve. Nezabúdame však ani na podnikateľov, pre ktorých v blízkej dobe takisto chystáme zapracovanie tejto funkcie.


Nová možnosť importu elektronických bankových výpisov vám významne ušetrí čas a tým pádom aj náklady spojené s prácou. Nezáleží na tom, či máte mesačne iba zopár bankových pohybov alebo sa vaše bankové výpisy skladajú z niekoľkých strán. V oboch prípadoch môžete využiť novú funkciu vďaka ktorej sa vám načítajú všetky položky – pohyby na bankovom účte.


Ako na to?

Jednoducho pomocou voľby PlatbyImport elektronických bankových výpisov – môžete v priebehu okamihu importovať elektronický bankový výpis, ktorý ste si predtým stiahli z vášho internetbankingu. Stiahnutý výpis v podporovanom formáte importujete do HELIOS One, kde sa vám za pár sekúnd automaticky načítajú všetky pohyby vo výpise. Tu spomenieme ďalšiu z výhod, okrem toho že ušetríte čas ručným prepisovaním, ktorou je párovanie pohybov v bankovom výpise s faktúrami, ktoré máte zaevidované vo vašom účtovníctve. Nemusíte teda ručne priraďovať úhrady k jednotlivým faktúram, systém ich identifikuje za vás. V prípade potreby však údaje v niekoľkých poliach, ktoré slúžia na určenie úhrady, môžete upraviť. Po úpravách a uložení výpisu, takto spracovaný bankový výpis potom kedykoľvek nájdete vo voľbe ”Bankové výpisy”, kde ho prípadne ešte môžete editovať.


Podporované formáty elektronických bankových výpisov

HELIOS One podporuje SEPA formát bankových výpisov pre bankové účty vedené v tuzemskej aj v cudzej mene.

  • SEPA formát - súbory s príponou *.xml, pričom maximálna veľkosť výpisu je 1 MB


Podporujeme aj staršie a menej používané formáty výpisov pre bankové účty vedené v tuzemskej aj v cudzej mene, ktorými sú:

  • ABO formát - súbory s príponami *.gpc
  • GEMINI formát - súbory s príponami *.sdf, *.txt
  • Multicash - súbory s príponami *.sta, *.txt


Detailný popis tejto funkcionality nájdete v nápovede WIKI, ktorá sa ukrýva naprieč celou aplikáciou pod symbolom ”?”. V sekcií Novinky vo WIKI taktiež nájdete súhrnné informácie o úpravách a nových funkcionalitách k aktuálnej verzií programu.

Pokračovať v čítaní…

Práca s dokumentmi

Snažíme sa uľahčiť prácu našim užívateľom ako sa len dá, čoho dôkazom je aj rozšírenie možnosti pri práci s dokumentmi. Chceme, aby bolo pre vás spracovanie agendy v HELIOS One rýchle, jednoduché a intuitívne. Preto sa snažíme...

Prinášame novinky do jednoduchého účtovníctva

Osobitne sme sa venovali jednoduchému účtovníctvu, aby sme Vám čo najviac uľahčili a zefektívnili prácu. Odteraz môžete využívať aj nasledovné voľby:Pre firmy účtujúce v systéme jednoduchého účtovníctva sme dopracovali nov...

Skúsenosti používateľov

Máme pozitívne ohlasy našich klientov o intuitívnom ovládaní programu, bez nutnosti zdĺhavého školenia.
Mária Účtovnícka firma ASIENTO
Viem jednoducho pracovať s faktúrami a vďaka prístupu pre môjho účtovníka mám istotu, že robím všetko správne.
Danka Lakotová Začínajúca podnikateľka-živnostníčka

Sme tu vždy pre vásPOZOR!
Radi by sme vás informovali o ukončení prevádzky Unick ONE s platnosťou od 31. 7. 2018. Viac o tejto zmene sa môžete dočítate TU.
Asseco Solutions, a.s.