Novinky

Legislatívne zmeny v roku 2016

V časti aplikácie ”Fakturácia” pribudla nová možnosť vytvárať aj evidovať faktúry podľa osobitnej úpravy DPH. Legislatívna zmena sa týka malých a stredných podnikateľov, ktorí sa od januára môžu pri každej faktúre rozhodnúť o novom režime uplatňovania DPH.

Podnikatelia, ktorí spĺňajú legislatívne podmienky, môžu využiť nový režim uplatňovania DPH na základe prijatia platieb. Na základe tejto úpravy by dané subjekty nemuseli platiť DPH z vystavených faktúr, ktoré im ich odberateľ ešte neuhradil. Daň z pridanej hodnoty zaplatia až vtedy, keď tieto pohľadávky zinkasujú.

V HELIOS One sa táto úprava prejavila pridaním poľa ”Uplatnenie DPH §36” priamo do hlavičky faktúry. Toto pole používateľ označí, pokiaľ chce využiť uplatnenie DPH na základe osobitnej úpravy. Rovnako sa toto pole nachádza aj na formulári prijatej faktúry, v prípade obdržania takejto faktúry od dodávateľa alebo obchodného partnera.

Po označení faktúry sa automaticky na tlačive objaví informácia ”Daň sa uplatňuje na základe prijatia platby”, ktorej zreteľné zobrazenie je ďalšou z legislatívnych podmienok. Bez tejto informácie sa faktúra považuje za bežnú, pri ktorej daňová povinnosť vznikne skôr, napríklad už dňom dodania tovaru, nie dňom prijatia platby za tovar. Faktúry, ktoré majú označené pole ”Uplatnenie DPH §36”, nebudú zahrnuté do daňového priznania DPH v období dodania alebo doručenia faktúry, ale až v období jej úhrady.


Kompletný popis tejto funkcionality, ako aj všetkých zmien, ktoré s ňou súvisia, nájdete v sekcii Novinky v našej nápovede WIKI. WIKI sa ukrýva v pravom hornom rohu pod symbolom ”?” naprieč celou aplikáciou a poskytuje kompletné manuály k práci s HELIOS One.

Pokračovať v čítaní…

Majte pod palcom všetky strediská a zákazky

V novej verzii HELIOS One Vám prinášame ďalšiu funkcionalitu, Strediská a zákazky, vďaka ktorej získate rýchly prehľad o hospodárení jednotlivých pobočiek, predajní či úsekov Vašej spoločnosti. Rovnako môžete získať prehľad a...

Hromadné vkladanie dokladov na spracovanie

Vieme, že čas našich používateľov je veľmi cenný a preto ho chceme pri práci v HELIOS One čo najviac ušetriť. Jednou z najužitočnejších funkcií, ktoré HELIOS One poskytuje, je sprístupnenie dokumentov pre používateľov, ktorí ma...

Skúsenosti používateľov

My účtovníci oceňujeme, že systém je stále aktuálny aj bez nutnosti aktualizácie.
Janka Účtovnícka firma ASIENTO
Viem jednoducho pracovať s faktúrami a vďaka prístupu pre môjho účtovníka mám istotu, že robím všetko správne.
Danka Lakotová Začínajúca podnikateľka-živnostníčka

Sme tu vždy pre vásPOZOR!
Radi by sme vás informovali o ukončení prevádzky Unick ONE s platnosťou od 31. 7. 2018. Viac o tejto zmene sa môžete dočítate TU.
Asseco Solutions, a.s.