Novinky

Nová aplikácia VR-Billing pre nemecký trh

Tímu HELIOS One sa v rekordnom čase podarilo pripraviť jedinečnú aplikáciu. Iba koncom minulého roka sa začali úvodné stretnutia s nemeckou spoločnosťou voba solutions GmbH, ktorá je významným dodávateľom technických riešení pre sieť nemeckých bánk Volksbank a Raiffeisenbank. Dnes je na svete nová aplikácia s názvom VR-Billing, ktorej základy sú postavené práve na cloudovom softvéri HELIOS One. Podrobné informácie o aplikácii, vrátane produktového videa, nájdete aj priamo na stránke voba solutions.


VR-Billing poskytuje priame spojenie bankovníctva a fakturácie, čím sa stáva efektívnym nástrojom pre podnikateľské účty. Prioritne je táto online aplikácia určená práve pre podnikateľov a malé spoločnosti, ktorým výrazne ušetrí čas a získajú kontrolu nad svojím bankovým účtom. VR-Billing na základe priameho spojenia s účtom klienta, umožňuje vystavovať ponuky, faktúry (vrátane dobropisov a stornofaktúr) a upomienky podľa nemeckej legislatívy okamžite, iba na pár klikov. Faktúry je možné z aplikácie priamo odosielať, klienti teda môžu ešte rýchlejšie, jednoduchšie a bezpečnejšie fakturovať za svoje služby a tovary.


Začiatkom apríla urobila spoločnosť voba solutions ”prvý výkop” VR-Billingu. Pre sieť Volksbank pripravili sériu workshopov, a to priamo na najväčších štadiónoch v Nemecku. Na workshopoch ukázali tým najpovolanejším z vedenia bánk reálnu prácu s aplikáciou, priestor bol aj na prípadné otázky a diskusiu. Dokopy sa prezentácie zúčastní niekoľko desiatok pobočiek Volksbank, ktoré si môžu individuálne pre svojich klientov objednať túto aplikáciu od spoločnosti voba solutions.


Vzhľadom na prísnejší legislatívny rámec v bankovom sektore musela aplikácia VR-Billing splniť viaceré bezpečnostné podmienky. Aplikácia bola testovaná audítorskými spoločnosťami a radom odborníkov, aby získala certifikáciu IDW PS 880 pre softvérové produkty umiestnené na nemeckom trhu. Taktiež získala certifikáciu OWASP TOP 10 2013, kde úspešne odolala náročným penetračným testom, ktoré dokonale preverili jej bezpečnosť vzhľadom na riziká a hrozby vyplývajúce z jej umiestnenia v internete.

Pokračovať v čítaní…

Ďalšie vylepšenia a zmeny

Neustále sa snažíme v HELIOS One zjednodušiť jednotlivé kroky alebo samotné prehľady zo systému, aby čo najviac vyhovovali potrebám používateľov alebo im uľahčil a urýchlil prácu. V ostatnej verzii sme dopracovali nasledujúce akcie...

HELIOS One sa mení na Unick ONE

V nadväznosti na strategické rozhodnutie spoločnosti Asseco Solutions sa názov aplikácie HELIOS One zmení na Unick ONE. Cieľom tejto zmeny je predovšetkým odlíšenie sa od produktovej línie HELIOS a zjednodušenie komunikácie so zahrani...

Skúsenosti používateľov

My účtovníci oceňujeme, že systém je stále aktuálny aj bez nutnosti aktualizácie.
Janka Účtovnícka firma ASIENTO
Unick ONE je naozaj user friendly, veľmi ľahko sa v ňom orientuje. Všetko si sám zapamätá, čo uľahčuje nasledujúce úkony. Faktúry vyzerajú aj dizajnovo veľmi pekne. A hlavne, je jednoduchý.
Mgr. Lucia Gažová pekáreň Lulus, s.r.o.

Sme tu vždy pre vásPOZOR!
Radi by sme vás informovali o ukončení prevádzky Unick ONE s platnosťou od 31. 7. 2018. Viac o tejto zmene sa môžete dočítate TU.
Asseco Solutions, a.s.